X
تبلیغات
رایتل

اندکی صبرسحرنزدیک است

نظر مفتی تونس درباره فتوای "جهاد نکاح"

عناصر مسلح در سوریه به دنبال صدور فتواهایی مانند "جهاد نکاح" در تونس، مفتی این کشور درباره خطر صدور فتواهای عجیب و غریب در تونس و سایر جوامع اسلامی هشدار داد.

بولتن نیوز ،  "شیخ عثمان بطیخ" روز شنبه در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: اینگونه فتواها را شبکه های تلویزیونی ماهواره ای با رویکردها و گرایش های مختلف پخش می کنند.

مبلّغان وهابی که از کشورهایی مانند قطر و عربستان سعودی به تونس رفت و آمد می کنند و نیز برخی شخصیت های حزبی وابسته در این کشور، در صد هستند پدیده های عجیب و نامأنوسی را در جامعه تونس ترویج کنند که از جمله آنها، ازدواج دختران نابالغ و کودکان و ... است. خطرناکترین این پدیده ها صدور فتوایی با نام "جهاد نکاح" است بدین گونه که متاسفانه دختران کم سن و سال تونسی را تحت عنوان "جهاد در سوریه" و به منظور ازدواج چند ساعته با تروریستها و عناصر گروه های مسلح به آن کشور اعزام می کنند.

متفی تونس هشدار داد: صدور فتواهای عجیب و غریب و ضد نقیض افزایش یافته، به گونه ای که یک فتوا مساله ای را حلال و فتوای دیگر همان مسأله را حرام اعلام می کند.

"شیخ بطیخ" در انتقاد از وضعیت موجود تصریح کرد: هر کسی به آنچه که معتقداست فتوا می دهد، ولی برخی از این فتواها عجیب و غریب است. اگر فتوایی برای یک جامعه معین مفید باشد؛ ضرورتی ندارد که برای همگان مفید باشد.
وی خاطرنشان کرد: این گونه فتواها باعث آشفتگی ذهنی مردم و ایجاد دشواری برای آنان در شناخت درست و غلط، و طرح سوالات و ابهامات زیادی در ذهن آنها می شود.

مفتی تونس گفت که وی از چندی پیش تلاش می کند که اینگونه ابهامات را برچیده و حقیقت را بیان کند؛ تا مخاطبان به ویژه در تونس دیدگاه شرعی درست را دریافت کنند که منسجم با جامعه تونس است.

شیخ بطیخ اشاره کرد: این فتواها نخواهد توانست هویت ملت تونس را تغییر دهد زیرا ملت تونس آگاه و بیدار و فرهیخته است و در زمان معاصر خویش زندگی می کند؛  در نتیجه تاثیر این فتواها به طبقه ای از مردم منحصر خواهد شد که از فرهنگ عمیق و آگاهی و شناخت دینی لازم و کافی برخوردار نیستند. مردم تونس درحال شنیدن فتواها و ایدئولوژی های دینی عجیب و غریبی هستند که با عقل و منطق انسجامی ندارد.

وی افزود: ما از طریق گفتگو و شرکت در برنامه های تلویزیونی و رسانه های گروهی مختلف تلاش می کنیم اثرات منفی فتواها و دیدگاههایی را که با اسلام همخوانی ندارد، خنثی کنیم.
مفتی تونس گفت: ما گفتگو را می پذیریم و با روی باز از آن استقبال می کنیم و اختلاف آرا را قبول داریم، به شرط اینکه به درجه تکفیر و جنبه شرعی بخشیدن به خشونت و تحکیم تنفر – از هر طرفی که می خواهد باشد- نرسد.

شیخ بطیخ درباره مطالب گفته شده مبنی بر سیطره گروههای تکفیری بر حدود 500 مسجد در تونس افزود: اظهار نظر در این امر از اختیارات وزارت امور دینی است و این وزارتخانه بی وقفه درحال تلاش برای بازپس گیری این مساجد و دور کردن هرگونه گرایش و رویکرد تندروانه از آن است.

جریده النهار چاپ لبنان نوشت: عایشه پانزده ساله، قهرمان جهاد نکاح در سوریه شد. این دختر عربستانی که سه ماه پیش به سوریه سفر کرده بود، پس از بازگشت به عربستان عنوان قهرمانی جهاد نکاح توسط مفتی های عربستان را دریافت کرد.

 جام نیوز، جریده النهار چاپ لبنان نوشت: عایشه پانزده ساله، قهرمان جهاد نکاح در سوریه شد. این دختر عربستانی که سه ماه پیش به سوریه سفر کرده بود، پس از بازگشت به عربستان و اعطای عنوان قهرمانی جهاد نکاح توسط مفتی های عربستان گفت که کسب این موفقیت را مدیون انرژی بالا و زحمات شبانه روزی و تلاش و همت والای رزمندگان اسلام است عایشه می گوید من برای تقرّب به خداوند، این جهاد را انجام دادم و از خداوند می خواهم که این جهاد را از من قبول بفرماید.
عایشه می گوید من دختری باکره بودم اما به محض ورود به جهاد نکاح توسط چندین نفر دوشیزگی خودم را فدای اسلام کردم و در این مدت مشکل رزمندگان زیادی را حل کردم و اکثر مجاهدانی که با من جهاد داشتند از الجزایر، اتیوپی، چچن و مغرب بودند، هم اکنون هم حامله هستم و من می دانم که این فرزند در آینده یکی از مجاهدان بزرگ راه اسلام خواهد شد.

 

جهاد نکاح دختر سعودی با 1000 تروریست در سوریه!

جهاد نکاح دختر سعودی با 1000 تروریست در سوریه! shia muslim                   

دختر 15 ساله سعودی که چند ماه برای جهاد نکاح در سوریه به سر برده است گفت: در این مدت با بیش از 1000 تروریست نزدیکی داشتم که اکثریت آنان از الجزائر، پاکستان، سومالی، عراق و اتیوپی بودند.

 

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ دختر 15 ساله‌ای که برای اجرای جهاد نکاح در سوریه حاضر شده بود به هنگام بازگشت به کشورش اعترافات جالب توجهی کرد.
 
به گزارش رسانه های عربی، «عایشه البکری» دختر 15 ساله سعودی که چند ماه برای جهاد نکاح در سوریه به سر برده است برای بازگشت به ریاض به فرودگاه بیروت مراجعه کرده است و در آن جا با خبرنگاران روزنامه‌ها صحبت کرده است.
 
وی در این گفتگو که در رسانه‌های عربی منتشر شد می‌گوید: من پس از اطلاع از دستور «محمد العریفی» مفتی وهابی مبنی بر این‌که زنان هم برای جهاد نکاح در سوریه می‌توانند حاضر شوند به این کشور عزیمت کردم.
 
این زن جوان سعودی ادامه داد: در این مدت با بیش از 1000 تروریست نزدیکی داشتم که اکثریت آنان از الجزائر، پاکستان، سومالی، عراق و اتیوپی بودند.
 
وی با بیان این که اکنون حامله است و دقیقا نمی‌داند که پدر این کودک چه کسی می‌تواند باشد گفت: احتمال می‌دهم این جنین مربوط به فرمانده جبهه‌النصره باشد. چون او به هنگام سفر به اسرائیل مرا هم با خود به همراه برد و در آنجا چندین بار نزدیکی داشتیم. او در آنجا با فرماندهان اسرائیلی دیدار داشت و از آنان سلاح و اطلاعات و تصاویر ماهواره‌ای در مورد نقل و انتقالات سربازان ارتش سوریه در جبهه‌های دریافت کرد.
 
عایشه همچنین در مورد این‌که وضعیت روحی تروریست‌ها را چطور احساس کرد گفت: فکر می‌کنم جبهه‌ای که توسط گروه النصره، القاعده، اسرائیل، قطر و سایر کشورهای غربی تشکیل شده است در سوریه شکست خواهد خود. چون بسیاری از مجاهدان از ارتش سوریه می‌ترسیدند و چندین نفر از آنان از جنگ فرار کردند.
 
وی ادامه داد خود بارها شاهد تعداد فراوانی جنازه متعلق به تروریست‌ها بوده است که در زباله دانی‌های مناطق مختلف رها شده بوده‌اند.